"חתול תעלול" - הרצאה בנושא הגשמה עצמית, השראה, מוטיבציה והעצמה

(או - איך הפכתי מעורך-דין מתוסכל לסופר)

בספר "חתול תעלול" של ד"ר סוס, סאלי ואחיה נשארים לבד בבית. משעמם להם והם מבקשים לעשות משהו מהנה. אבל "בחוץ קר, ואי אפשר..."
ואז מי מופיע משום מקום? חתול תעלול!
הוא מגשים את כל מה שהם ביקשו - "בחוץ קר, אבל אנחנו נוכל לבלות נהדר!"
אלא שהדג שבצנצנת מזהיר את הילדים - "אסור! אמא תכעס! סלקו את החתול הזה!"
*
כל החיים אנחנו רוצים ומבקשים מהיקום או מאלוהים כל מיני דברים. 
להגשים חלומות, לממש פנטזיות. אבל לרוב אנחנו מפחדים או נשענים על פחדיהם של אחרים. "אבל איך?", "אבל אי אפשר", "אבל כמה כבר מצליחים?" אבל ואבל וחבל...

עד גיל שלושים ושתיים עבדתי כעורך-דין. שנאתי את המקצוע, אבל לא העזתי לעשות משהו בנדון. בכל זאת, כסף טוב, מקצוע נחשב, אתם יודעים... למזלי, הגוף שלי דיבר במקומי.

בגיל שלושים ושתיים גילו אצלי סרטן בבלוטת התריס. האמת שמיד מיהרו להרגיע אותי שסרטן בבלוטת התריס נחשב לסרטן 'ממש סבבה' עם 94% החלמה אם מגלים אותו בזמן, ולכן רק לאחר כמה שנים זה חילחל.

יום אחד פשוט שאלתי את עצמי, כמה אנשים מתים בתאונות דרכים בכל העולם ביום אחד? אנשים נורמטיבים לחלוטין שקמו בבוקר לעוד יום שגרתי ולא חזרו הביתה. מאות? אלפים? מאות אלפים? 

כמה אנשים קמו לעוד יום 'רגיל' וקיבלו בשורה ששינתה את חייהם לנצח או שבץ מוחי באמצע הרחוב?

אצלי זה היה תחום העיסוק אבל זה נכון לגבי כל התחומים. אתה מאוהב בידידה שלך? תגיד לה, אל תחכה שהיא תתחתן. את רוצה ילד? תביאי ילד, אל תחכי לאהבת אמת. אתם סובלים בחיי הנישואין שלכם? תתגרשו, אני מבטיח לכם שהעולם לא יקרוס אל תוך עצמו.

לכל אחד מאיתנו יש חלום, שאיפה או רצון בלתי ממומשים. לכל אחד. וכל אחד מאיתנו יכול לחטוף שבץ מוחי באמצע הרחוב ממש עכשיו. ולכן השאלה היחידה שנשאלת היא - למה אתם מחכים??

***
אביב גבע, בעל תואר שני במשפטים ומרצה באוניברסיטת בר-אילן, מחבר רב-המכר "האביר בן זונה", האלגוריה המחורזת "הממלכה התיכונה" וספרי הילדים "מדהימונת" ו"דרקי הדרקון". בעל רקע עשיר בהנחיה ברדיו, ומפתח פורמטים ותסריטים לטלוויזיה.


ההרצאה מכילה קטעי הומור רבים, דוגמאות מחיי היומיום, מעולמות שונים ומגוונים, ומתאימה לכל הגילאים.

* ההרצאה יכולה להינתן גם בשפה האנגלית.

להזמנת ההרצאה חייגו 03-5083463 

או צרו קשר עם אביב באינסטגרם או במייל.

Add a comment