צילום: @zivamar

בגיל שש מכרתי תולעי משי בשכונה בה גדלתי.

הייתי קוטף אותן מהעצים, יחד עם העלים של עץ התותים. תולעים לבנות כאלה שטוות משי אורגינל מהעכוז. 

הן גדלות לגודל מכסימלי ומייד מבצעות את תכלית חייהן וטוות פקעת ממשי טהור ונסגרות בתוכה. מתוכנתות. אין אחת שמפספסת את הייעוד שלה.

בתוך הפקעת הן נכנסות לסוג של קומה, תרדמת, או איך שהמדענים שלנו שיודעים הכל כל כך הרבה יותר טוב מהן החליטו לקרוא לזה, עד שהן הופכות מגולם לפרפר. 

למזלן של תולעי המשי, הן לא מקשיבות לכאלה שיודעים הרבה יותר טוב מהן, ולאחר שהתגלמו לכדי פרפר, הן ניגשות מייד לתכלית ותמצית חייהן, עושות חור בפקעת ויוצאות החוצה להטיל עשרות ביצים קטנטנות כאלה עד איבוד עצמן לדעת ומותן בדמי ימיהן.

ומה בוקע לאחר מספר ימים? ניחשתם נכון. 

בהתחלה הן ממש ממש קטנטנות ואתה יכול להשתעשע ולשים את האצבע עד שהן תטפסנה את המצוק. הייתי זורק עליהן עלים מעץ התותים שהייתי מבקש מאמא שלי שתסיע אותי במוצאי שבת להביא, אחד מהשניים שהיו בשכונה, בתוך המתנ"ס של בני עקיבא. לא, זה מקום ממש טוב, אל תטעו. אבל וואלה, יש מתנ"ס של בני עקיבא.

והיה גם עץ אחד בגן זהירות, שקיבל את השם שלו כי פעם היו שם קורסים לזהירות בדרכים שהשאירו את חותמם עד היום בצורת שבילים עגולים בתוך הגן. אבל העץ הזה היה גבוה יותר ולפעמים היה קשה לי להגיע לענפים. בן שש, בכל זאת.

הייתי מוכר אותן באגורה. חמש. עשר. לפעמים אפילו כמה בחצי שקל או שקל. אבל הייתי מוכר. וגם הילדים האחרים יכלו לקטוף בדיוק כמוני, אבל הייתי מוכר. 

"הילד יהיה מיליונר בגיל עשר," אמרו הגדולים, ואני הפנמתי ונרתמתי לבצע את המשימה. כי אם יש שכל, בואו נעשה מזה כסף. מה כבר יש עוד בחיים?

אז הצטיינתי במתמטיקה, ולאחר מכן בתיכון הייתי לא רע גם בפיזיקה. ואיפשהו לאורך הדרך הוטמע בי שאהיה עורך-דין ממש ממש מצוין. אלא שכבר כעורך-דין מתחיל התחלתי לעבור משרדים בקצב שיא, ולא הבנתי מה לא בסדר. הכל הרי מעולה, אז מה הבעיה? ולמה לעזאזל תולעת המשי יודעת כבר מיום היוולדה מה הייעוד שלה בחיים ואנחנו לא?

וכעת אני יודע. פשוט יודע וחייב להתחיל לכתוב את הספר הבא. וזה לא קורה תוך כדי שינה. זה קורה בזמן שאנשים ישנים. או עובדים. סיפור שהחל בספק קוריוז והסתיים במציאת הייעוד בחיים. כי גם אם זה יהיה כרוך בריבים מתמשכים ואינסופיים עם הסביבה הקרובה ובייחוד עם עצמך, שום פרט טכני בעולם לא מצדיק כניעה לחוסר ביצוע הכי טוב שביכולתך, ואי הגשמת החלום הכי גדול שלך.

אז בגיל שלושים ותשע הצלחתי לעזוב את כל מה שעבדתי עבורו מאחור ולהוציא לאור את ספרי הראשון. יש סיבה לכך שאני משתמש במילה 'הצלחתי'. לפני כן הייתי עורך דין, מגשר, אפילו הייתי מרצה באוניברסיטת בר אילן ועבדתי אצל המיליארדר יצחק תשובה באחת מחברותיו בברלין. אבל עמוק בפנים ידעתי שאם לא אעזוב את כל ה'טוב' הזה - לעולם לא אפרסם את ספריי. אז זה  אמנם לקח קצת זמן והרבה סבלנות, אבל שלוש שנים אחרי שפורסם, הפך "האביר בן זונה" לרב-מכר. 

ניתן למצוא את ספריי בחנויות הספרים בפריסה ארצית – שלושתם תורגמו לאנגלית ומוכנים לשיווק בכלל המדינות דוברות האנגלית, וכן וניתנים לרכישה באמזון. נכון להיום, אני עובד על שלושה רומנים ושלושה ספרי ילדים נוספים שצפויים לראות אור בתקופה הקרובה.


קריאה מהנה, ולכו תמיד לפי הלב שלכם.

אביב


Similar Products

2625734009158239142